Успехи

Млади надежди на българското плуване

Две от възпитаничките на 131. СУ " Климент Тимирязев" обраха медалите на 10. Международен плувен турнир "Бриз", проведен от 11 до 13 октомври 2024 г. в Парк Арена Бургас. Сиана Митева зае първо място, а Надежда Комова - пето място по точкова система на FINA във възрастова група 11-12 години. Сиана Митева от 6. Б клас, с личен треньор Петър Иванов от НСК "Олимп", спечели три златни медала на стил гръб ( 50 м., 100 м и 200 м) и един сребърен медал на стил делфин - 50 м. Надежда Комова от 6. А клас (НСК "Олимп") спечели три сребърни медала стил гръб (50 м,100 м и 200 м) и един бронзов на 200 м съчетано плуване.

Научи повече

Купа Стара Загора

Танцът е радост и удоволствие. В Стара Загора през този месец се проведе Stara Zagora Open 2024 и Държавен шампионат на България II част! Михаела Димитрова 3. Г клас и нейният танцов партньор бяха сред двойките, които танцуваха за Европейската Купа. Тя се проведе за първи път в България под патронажа на Българска Федерация на клубовете по спортни танци и Министерството на Младежта и Спорта. В различните категории младите спортни таланти завоюваха две първи места, четири втори и две трети. Пожелаваме им много творчески изяви и призови места!

Международно математическо участие

Дарина Монева от 3. А клас се яви на китайска олимпиада по математика. В резултат на своите усилия, постоянство и упоритост, тя спечели бронзов медал на финалния кръг. HKIMO, наречена Хонконгска международна математическа олимпиада, е разработена от бившия ръководител на екипа на Хонконгската математическа олимпиада Уонг Тин Чун. Целта на разработването на HKIMO е да популяризира математическата олимпиада по целия свят.

Призово място за футболния отбор на 131. СУ

След оспорвана двудневна игра отборът на 131. СУ "Климент Тимирязев" завоюва трето място в традиционния футболен турнир, организиран от столичния район "Младост". Нашите момчета (възрастова група 5 - 7 клас) спечелиха призовото място в надпревара с 10 училищни отбора. Браво, момчета!

Наши ученици Световни шампион и вицешампион по кикбокс

В периода 23.08 – 31.08 ученици на 131. СУ „Климент Тимирязев“ от СК „Масару“ представиха страната ни в най-големия форум по кикбокс за годината “WAKO Youth World Kickboxing Championships - Budapest 2024”. Като част от националния отбор на страната нашите ученици от III Б клас постигнаха безпрецедентен успех: - Ивет Георгиева - световен шампион в стил пойнтфайтинг до 24; - Антон Василев - световен вицешампион в стил пойнтфайтинг до 27 кг.