Успехи

Медали за 131. СУ в Мини ЕВРОПЕЙСКО ПЪРВЕНСТВО ПО ФУТБОЛ

На 01.06.2024 г. учениците от 131. СУ ,,Климент Тимирязев” се окичиха с медали от проведеното състезание Мини ЕВРОПЕЙСКО ПЪРВЕНСТВО ПО ФУТБОЛ за смесени ученически отбори 2-4 клас. Състезанието се проведе на Националния стадион "Васил Левски". Участие във футболната надпревара взеха 60 отбора, над 750 деца се надпреварваха за голямата награда. Учениците от 131. СУ се класираха и отидоха на финал, където завоюваха 4-то място. Капитанът на отбора на нашето училише - Виктор Илиев от 4. А клас, спечели индивидуален приз за най-чиста игра.

Научи повече

Първо място за отбора на 131. СУ във футболeн турнир на "Младост фест" 2024

Футболният отбор на 131. СУ с ученици от 5-7 калас завоюва първо място в турнир, който постави началото на "Младост фест" 2024. Домакин на спортната изява, която се състоя на 31.05.2024 г., бе 144 училище. Браво, шампиони!

Отличие за Михаил Лазаров в Деня на българската просвета и култура и на славянската писменост

На 24 май - Денят на българската просвета и култура и на славянската писменост, Михаил Лазаров от 6. "б" клас беше награден от Българското географско дружество към Геолого-географския факултет на Софийския университет за отличните му успехи в сферата на географията.

Успехи по спортни танци

През м. май Михаела Димитрова от 2. Г клас взе участие в две състезания по спортни танци. На проведеното на 9. май 2024 в Спортна зала „Асеновец” - Асеновград се проведе Национален турнир по спортни танци „Танц Приз 2024 г.” - проект по програма „Децата и спортният клуб” на Министерството на младежта и спорта (ММС). Там Михаела и нейният партньор спечелиха 3-то място в категория „Латина“ до 11 год., 4-то място в категория „Стандарт“ до 11 год. В купа за танц „Латина“ отново се класираха на 3-то място. В състезание за Национална купа, Национален открит турнир, Турнир „Млади надежди” - Казанлък 2024, организирани от БФКСТ, Община Казанлък и КСТ "Роза" Михаела и партньорът ѝ се класираха на финали във всички категории. В изключително тежкото състезание, в което участниците са били в залата 12 часа, двамата получиха 2 медала за 2-ро и 3-то място. Нека успехите им да ни радват и занапред!

Нови върхове за Михаил Лазаров от 6. Б клас

Михаил Лазаров от 6. Б клас на 131. СУ "Климент Тимирязев" завоюва трето място в турнир по физика,  химия, биология и математика "Science Me Up", проведен в три факултета на Софийския университет - Факултет по биология, Факултет по физика, Факултет по химия и фармация. До заключителния трети етап на състезанието бяха допуснати едва 29 от общо 600 участници във възрастовата група 5. - 7. клас. Браво, Мишо! С нетърпение очакваме новите ти постижения!